Wyszukiwarka

Polowanie na generała

 • Polowanie na Generała
 • Polowanie na Generała

Za wrotami cudów

 • Za wrotami cudów
 • Za wrotami cudów
 • Za wrotami cudów
 • Za wrotami cudów
 • Za wrotami cudów
 • Za wrotami cudów
 • Za wrotami cudów
 • Za wrotami cudów
 • Za wrotami cudów
 • Za wrotami cudów

Lewiatan Królowej Bony

 • Lewiatan Królowej Bony
 • Lewiatan Królowej Bony
 • Lewiatan Królowej Bony
 • Lewiatan Królowej Bony
 • Lewiatan Królowej Bony
 • Lewiatan Królowej Bony
 • Lewiatan Królowej Bony
 • Lewiatan Królowej Bony
 • Lewiatan Królowej Bony

LinkiStrona główna Aktualności KURIER RZESZOWSKI informuje: znany dziennikarz i pisarz Henryk Nicpoń zdecydował się kandydować na posła z listy PSL-Koalicja Polska
KURIER RZESZOWSKI informuje: znany dziennikarz i pisarz Henryk Nicpoń zdecydował się kandydować na posła z listy PSL-Koalicja Polska PDF Drukuj Email

OSTATNIE MIEJSCE NA LIŚCIE - TO DOBRE MIEJSCE

znany dziennikarz i pisarz Henryk Nicpoń zdecydował się kandydować na posła z listy PSL-Koalicja Polska

Niespodzianką na liście w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim nr 23 jest znalezienie się na lisice znanego dziennikarza i pisarza Henryka Nicponia. Przestało być tajemnicą, że zdecydowałem się kandydować na posła do Sejmu, by walczyć o odrodzenie zawodu dziennikarza. Potwierdził Henryk Nicpoń Podczas rozmów z dziennikarzami oświadczył:

Zdecydowałem się kandydować, aby przywrócić mediom wiarygodność. Aby zabiegać w parlamencie o przywrócenie prestiżu zawodu dziennikarskiego. Aby położyć kres powtarzaniu przez media kłamstw. Aby media stały się na powrót czwartą władzą patrzącą rządzącym na ręce. Aby właściciele mediów, w szczególności rządzący zaprzestali używać dziennikarzy jako instrumentów i  narzędzi propagandowych. Żeby w szczególności media publiczne stały na straży etyki dziennikarskiej i przestrzegania prawa dziennikarskiego. By pamiętano o zasadzie przy tworzeniu materiałów medialnych o kontradyktoryjności stron. Dla mnie, dla dziennikarza najważniejsze jest, że wychodząc z domu zapominam o swych przekonaniach i zajmuję się poszukiwaniem prawdy. Prawda nas wyzwoli przypominał słowa z Pisma Świętego  papież Jan Paweł II. Dlatego dla mnie jako dziennikarza najważniejsze jest aby głośno krzyczeć” DOŚĆ KŁAMSTW.

Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Polska zarejestrowało listy kandydatów do Sejmu dla okręgu wyborczego przemysko-krośnieńskiego nr 22 i okręgu wyborczego rzeszowsko-tarnobrzeskiego nr 23.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie, poseł Mieczysław Kasprzak (jedynka w okręgu przemysko – krośnieńskim)  poinformował na specjalnej konferencji prasowej na rzeszowskim Rynku: –PSL Koalicja Polska jako pierwszy komitet z opozycji zarejestrował listy. Znajdują się na nich kandydaci PSL oraz Kukiz’15. Mamy dobrych kandydatów – poinformował dziś poseł PSL.  – Wczoraj, 30 sierpnia w piątek, zarejestrowaliśmy listy dla okręgu wyborczego nr 22 i 23. Listy są pełne. Zebraliśmy około 30 tys. podpisów – oświadczył M. Kasprzak.

Wicemarszałek Sejmu RP  z Kukiz’15 i “jedynka” na liście w okręgu nr 23 dodał: – Na naszych listach są wspaniali kandydaci, doświadczeni samorządowcy, przedsiębiorcy, czyli ludzie ważni dla Podkarpacia, jako kolebki samorządności, w tym ruchu ludowego oraz dynamicznego, przedsiębiorczego regionu.

Pod listami PSL – Koalicja Polska zebrano ok. 30 tys. podpisów

PSL-Koalicja Polska zarejestrowało listy dla okręgów wyborczych: nr 22 (przemysko-krośnieńskiego) i 23 (rzeszowsko-tarnobrzeskiego).

Lista kandydatów ma posłów do Sejmu  Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Polska dla okręgu wyborczego przemysko-krośnieńskiego nr 22 przedstawia się następująco:

 1. Kasprzak Mieczysław
  2. Mercik Aleksander
  3. Zadworny Zdzisław
  4. Dachnowicz Małgorzata
  5. Hołyszko Janusz
  6. Kiszka Zbigniew
  7. Bojko Zbigniew
  8. Małecka Barbara
  9. Konopka Marek Zbigniew
  10. Sawiński Krzysztof
  11. Zaleszczuk Anna
  12. Fal Sabina
  13. Baradziej Iwona
  14. Hołowacz Bogumiła
  15. Barański Janusz
  16. Kobiałka-Banyś Emilia
  17. Zarychta Ryszard
  18. Horbacz Małgorzata
  19. Fedaczyńska Maria
  20. Pastuszczak Marek
  21. Sokół Marek
  22. Franczak Stanisław

Lista kandydatów ma posłów do Sejmu  Polskie Stronnictwo Ludowe Koalicja Polska dla okręgu wyborczego rzeszowsko-tarnobrzeskiego nr 23 przedstawia się następująco:

Okręg nr 23
1. Tyszka Stanisław
2. Tarapata Jan
3. Lada Wiesław
4. Micał Zbigniew
5. Bartoszek Paweł
6. Golenia Maria
7. Borowiec Błażej
8. Guzek Sławomir
9. Cieśla Paweł
10. Lonczak Stanisław
11. Reguła Andrzej
12. Leja Małgorzata
13. Skowrońska-Ziomek Monika
14. Magoń Jan
15. Kaszyca Tadeusz
16. Gumińska Celina
17. Kudyba Małgorzata
18. Koczur Dorota
19. Włodyka Janusz
20. Kosiński Krzysztof
21. Stojańska Joanna
22. Wicher Maria
23. Tutka Henryk
24. Błoński Kazimierz
25. Bartman Jan
26. Opioła Barbara
27. Kotlińska Marzena
28. Zaręba Marek
29. Paryś Krystyna
30. Nicpoń Henryk

W najbliższych wyborach do Senatu PSL wystawia kandydata w jednym z pięciu z podkarpackich okręgów. W okręgu nr 58 – w jego skład wchodzą powiaty: bieszczadzki, jarosławski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki, leski i Przemyśl – kandydował będzie burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz.

Z kolei w okręgu nr 56 do Senatu obejmującym powiaty łańcucki, rzeszowski oraz Rzeszów wystartuje poseł Kukiz’15 Maciej Masłowski. „Będzie startował z własnego komitetu wyborczego, ale PSL-Koalicja Polska udzieli mu poparcia – powiedział Kasprzak.

W poprzednich wyborach do Sejmu PSL i Kukiz’15 startowały osobno. W okręgu krośnieńsko-przemyskim obydwa komitety wprowadziły po 1 pośle (Mieczyław Kasprzak i Wojciech Bakun). Natomiast w okręgu 23 mandat zdobył Maciej Masłowski z Kukiz’15. PSL do zdobycia mandatu zabrakło kilkaset głosów.

Opracował: Jan Dubiel

LINK: Rzeszów. Pod listami PSL – Koalicja Polska zebrano ok. 30 tys. podpisów


 

reklama